Kilkuletnie akcje wiosennego sprzątania rzek Drwęcy przynoszą efekty – śmieci jest coraz mniej. Mimo to co roku kajakarze mają co sprzątać.

W tym roku wiosenna akcja na Drwęcy odbyła się 25 marca. Organizatorami tego spływu była Sekcja Kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej wraz Koło Nowe Miasto Lubawskie Polskiego Związku Wędkarskiego. Sprzątanie wsparło też Starostwo Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim; Urząd Gminy Kurzętnik; Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie, Państwowa Straż Rybacka w Olsztynie – Posterunek w Nowym Mieście Lubawskim, Społeczna Straż Rybacka, oraz strażnicy z Lidzbarka Welskiego. W tegorocznej akcji wzięła udział także kilkuosobowa grupa wodniaków z Torunia.

Kilkuletnie akcje wiosennego sprzątania rzek przynoszą efekty – śmieci jest mniej, ale i tak co roku jest sporo pracy. – Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi i Państwową Strażą Rybacką, która służyła nam swoimi łodziami patrolowymi, akcja była udana. Zebrano 40 dużych 120-litrowych worków różnych śmieci – informuje komandor spływu Marek Połomski z Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej. – Co ważne rzeka stała się czystsza przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom akcji, którzy chcieli poświęcić niedzielę, aby popracować społecznie, na rzecz środowiska naturalnego, poprawy wizerunku naszej małej ojczyzny.

źródło: WFOŚiGW w Olsztynie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj