Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Za nami Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Katowicach [VIDEO]

Za nami Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Katowicach [VIDEO]
Judyta Więcławska
10.06.2024, o godz. 9:47
czas czytania: około 2 minut
0

Po edycjach w Mikołajkach i Bolesławcu, Forum zawitało na Górny Śląsk, a konkretnie do Katowic. Współorganizatorem wydarzenia było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. To wyjątkowe spotkanie zgromadziło w dniach 4-5 czerwca ekspertów, przedstawicieli samorządu oraz przedsiębiorstw komunalnych, którzy debatowali nad najważniejszymi wyzwaniami i rozwiązaniami w sektorze.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Za główne atuty Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej można uznać wymianę doświadczeń, integrację środowiska, możliwość poznania planów inwestycyjnych i perspektyw rozwojowych branży w regionie.

Katowicka edycja Forum była niezwykle intensywna. W ramach konferencji (4.06.) m.in. omówiono stan zaawansowania prac nad Planem gospodarki odpadami dla województwa śląskiego 2028 (Pgowś2028). Była także mowa o aktualnych i przyszłych programach finansowania inwestycji w sektorze gospodarki odpadami i wodno-ściekowej. Skonkretyzowano sukcesy i wyzwania w zarządzaniu przedsiębiorstwem i instalacją komunalną na przykładzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach. Dopełnieniem wystąpień zaproszonych gości były dwie debaty eksperckie.

Kolejnego dnia Forum (5.06.) odbyła się wizyta studyjna w Zakładzie Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach. To jeden z nielicznych w Polsce obiektów, który ma w pełni zhermetyzowany proces biologicznego przetwarzania frakcji 0-80, wydzielonej ze strumienia zmieszanych odpadów komunalnych.

Relacja video z wydarzenia:

Forum swoją obecnością zaszczycili m.in.: Paweł Augustyn (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Bogdan Pasko (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego),  Andrzej Sobolak (Stowarzyszenie Biorecykling), dr Marek Mrówczyński (Instalmedia Tychy), Paweł Kopczyński (Sosnowieckie Wodociągi), Krzysztof Nitoń (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory), Sławomir Podgórski (Kancelaria Radców Prawnych M. Hanczakowski, A. Kapera, S. Podgórski), Michał Korzeluch (Zakład Komunalny w Opolu), Łukasz Tekeli (Master – Odpady i Energia), Stanisław Janik (Wodociągi i Kanalizacja w Opolu), Henryk Borczyk (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia).

Kolejna okazja do spotkania specjalistów z branży gospodarki komunalnej już 25-26 czerwca w Lublinie. Współorganizatorem wydarzenia jest KOM-EKO.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024