Część zachodniopomorskich gmin ustaliła metody i stawki opłat za odbiór odpadów. Są to m.in. Szczecin, Stargard Szczeciński, Sławno, Szczecinek, Świdwin, Police Goleniów i Białogard.

W Szczecinie i Sławnie zdecydowano się na metodę opartą na zużyciu wody. W stolicy województwa tawkę dla śmieci segregowanych ustalono na 4,94 zł rocznie od metra sześciennego wody, a niesegregowanych 6,43 zł. W Sławnie ma obowiązywać jedna stawka w wysokości 5 zł miesięcznie od metra sześciennego wody.

W Białogardzie, Świdwinie, Szczecinku, Policach i Goleniowie przyjęto metodę opartą na liczbie mieszkańców danej nieruchomości. Stawki w przypadku odpadów segregowanych i bez segregacji to: 11,50 i 19,50 zł w Białogardzie, 12 i 17 zł w Świdwinie, 14 i 21 w Szczecinku, 12 i 20 zł w Policach oraz 14,03 i 18 zł w Goleniowie.

W Stargardzie Szczecińskim wybrano metodę opartą na powierzchni lokalu mieszkalnego. Stawka za selektywną zbiórkę odpadów ma wynieść 50 gr za 1 m kw., i 60 gr w przypadku braku selektywnej zbiórki.

Z uchwalaniem tzw. podatku śmieciowego wstrzymały się m.in. Koszalin, Kołobrzeg i Darłowo.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj