„Zadbaj i nie płać” – pod tym hasłem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie rozpoczął kampanię społeczną, w której zachęca do działań na rzecz racjonalnej gospodarki odpadami w gminach.

Organizatorzy kampanii „Zadbaj i nie płać” chcą przybliżyć społeczeństwu oraz jednostkom samorządu terytorialnego kwestie związane z odpadami komunalnymi. W szczególności chodzi o wykreowanie poczucia odpowiedzialności wśród społeczeństwa za produkowane śmieci oraz ich dalsze zagospodarowanie.

Akcja ma uświadomić, że segregacja odpadów to także wymierne efekty finansowe. System odbioru śmieci powinien być zorganizowany przez gminę w taki sposób aby za posegregowane odpady mieszkaniec płacił jak najmniej.

Na stronie internetowej kampanii www.zadbajinieplac.pl można znaleźć informacje na temat segregacji odpadów oraz listę punktów gdzie możemy je bezpłatnie oddać. Organizatorzy zachęcają również do samodzielnego uzupełniania bazy miejsc, do których można legalnie oddać np. zużyty: sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, akumulatory oraz przeterminowane leki, farby, stare meble, wieszaki, odpady zielone.

WFOŚiGW w Olsztynie liczy, że w kampanię „Zadbaj i nie płać” włączą się także media regionalne i lokalne. W tym celu zorganizowano konkurs na najciekawsze artykuły prasowe, audycje radiowe oraz emisje telewizyjne rozpowszechnione w mediach lokalnych lub regionalnych, dotyczące zagadnień związanych z uszczelnieniem gospodarki odpadowej w gminach.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj