Jarocińska spółka ma nadzieję zmianą nazwy otworzyć nowy rozdział w swojej działalności. Obecna, pełna nazwa zakładu brzmi: Wielkopolskie Centrum Recyklingu – Spółka z o.o. w Jarocinie. Nowy jest też adres strony internetowej: wcr-jarocin.pl.

O kolejnych przedsięwzięciach jarocińskiej spółki informował w ostatnim czasie na portalu www.jarocin.pl jej prezes, Witosław Gibasiewicz.

– Nadszedł czas na otwarcie nowego rozdziału w spółce. Dzięki wytrwałości w dążeniu do celu, jakim jest efektywne odzyskiwanie surowców i przekształcanie ich w nowe produkty od teraz będziemy mogli mianować się Wielkopolskim Centrum Recyklingu – Sp. z o.o. w Jarocinie – mówi Witosław Gibasiewicz. Spółka od lat stawia na rozwój, a realizowane inwestycje pozwolą, aby surowce były jak najwyższej jakości.

Wielkopolskie Centrum Recyklingu – Spółka z o.o. w Jarocinie jest największą instalacją mechaniczno–biologicznego przetwarzania odpadów w Wielkopolsce. Nowoczesność naszego zakładu polega przede wszystkim na nieszablonowych i innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

Hala sortowni jest wyposażona w dużą liczbę urządzeń fotooptycznych do sortowania odpadów, dwa sita bębnowe i ok. 2500 m. taśmociągów. Posiada fermenter do zagospodarowywania odpadów biodegradowalnych oraz zespół kogeneracyjny pozwalający uzyskiwać energię elektryczną i cieplną.

Instalacja może przetworzyć:

  • 90 000 ton odpadów w części mechanicznej;
  • 67 000 ton odpadów w części biologicznej;
  • 37 000 ton odpadów komunalnych zebranych selektywnie;
  • 25 000 ton bioodpadów.

Źródło: WCR Jarocin

 

Czytaj więcej

Skomentuj