Jak działa szara strefa w sektorze recyklingu pojazdów i jak z nią walczyć? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi poszukiwać będą eksperci z kraju i świata podczas konferencji “Razem przeciwko szarej strefie”.

Konferencja dotycząca przeglądu najnowszych rozwiązań technologicznych i legislacyjnych w sektorze recyklingu pojazdów odbędzie się 2 października w Warszawie. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli już przedstawiciele branży z Polski, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii.

Dominującym tematem tegorocznej konferencji będzie szara strefa i sposoby radzenia sobie z nielegalną konkurencją. Eksperci zapowiadają rozłożenie zagadnienia “szarej strefy” na czynniki pierwsze. Uczestnicy udzielą odpowiedzi na pytanie dlaczego tak bardzo przeszkadza ona legalnie działającym przedsiębiorcom oraz jakie są zasadnicze różnice pomiędzy szarą strefą a działalnością legalną. O przykładach ograniczenia wpływów szarej strefy opowiedzą na przykładach swoich krajów m.in przedstawiciele Czech i Brazylii.

W programie również o tym jak Europie przedstawia się problem kradzieży samochodów oraz o tym, jaka jest skala tego zjawiska i jakie działania są podejmowane by je ograniczyć.

Nie zabraknie również dyskusji o najnowszych zmianach przepisów w ustawie o odpadach i o inspekcji ochrony środowiska, które weszły w życie 5 września, będąc pokłosiem tegorocznej fali pożarów różnych odpadów. Przedstawione w tym kontekście zostaną zagadnienia nakładające na przedsiębiorców nowe obowiązki w zakresie monitoringu, zabezpieczeń przeciwpożarowych i zabezpieczeń finansowych. W czasie konferencji uruchomiony zostanie także punkt konsultacyjny, w którym szczegółowo zapoznać z nowymi obowiązkami.

Eksperci przyjrzą się także kwestią bezpieczeństwa przy demontażu pojazdów hybrydowych, które coraz częściej trafiają do stacji demontażu.

III Międzynarodowa Konferencja FORS Recykling pojazdów w kraju i na świecie – pod hasłem „Razem przeciwko szarej strefie” – odbędzie się 2 października 2018 r. w Hotelu Novotel Warszawa Centrum. Organizator konferencji: Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj