Zakończenie budowy stacji uzdatniania wody

Zakończenie budowy stacji uzdatniania wody
08.10.2008, o godz. 13:23
czas czytania: około 2 minut
0

Minęło już pięć lat odkąd, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, wspólnie z miastami: Gdynią, Rumią, Redą, Wejherowem, gminami wiejskimi: Kosakowem i Wejherowem - zrzeszonymi w Komunalnym Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz sąsiednią gminą Puck, przygotowało program kompleksowego uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Projekt „Dolina Redy i Chylonki – zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków” uzyskał współfinansowanie z Funduszu Spójności.

Kolejne etapy tego zadania inwestycyjnego wchodzą w końcową fazę realizacji. Do eksploatacji przekazano sieci wodociągowe i kanalizacyjne w Wejherowie, magistralną sieć wodociągową w gminie Wejherowo wraz ze zmodernizowaną stacją uzdatniania wody Brzozowa II. W grudniu 2007 r. odbyła się uroczystość zakończenia budowy III etapu stacji uzdatniania wody Wiczlino. W maju 2008 r. podpisano ostatni kontrakt na zaprojektowanie i wybudowanie głębokowodnego kolektora odprowadzającego ścieki z oczyszczalni ścieków „Dębogórze”, przepompowni ścieków, obiektów towarzyszących oraz remontu obecnego kanału.

15 października odbędzie się uroczyste zakończenie budowy Stacji Uzdatniania Wody „Reda ”. Zadanie to realizowane było w ramach kontraktu nr 8 „Rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody Reda i Sieradzka oraz budowa stacji uzdatniania wody Wielki Kack w Gdyni. Kontrakt ten realizowany był przez konsorcjum firm: Hydrobudowa 9 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane S.A. z Poznania oraz Hydrobudowa S.A. z Gdańska. W ramach tego zadania, we wszystkich obiektach zainstalowano nowoczesne urządzenia do prowadzenia filtracji ciśnieniowej z wykorzystanie złóż katalitycznych. Zmodernizowane układy pompowe stacji, współpracujące z nowo wybudowanymi zbiornikami retencyjnymi wody uzdatnionej, zapewniają płynną regulację wydajności. Zastosowane układy automatyki, sterowania i telemetrii umożliwiają pracę stacji w trybie bez stałej obsługi, których funkcjonowanie kontrolowane jest z centralnej dyspozytorni systemu wodociągowego. Podniesieniu poziomu bezpieczeństwa bakteriologicznego wody opuszczającej Stację Uzdatniania Wody służą zainstalowane lampy do dezynfekcji promieniami UV.

źródło: PEWiK Gdynia

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024