Przerwa w dostawie wody lub znaczne spadki ciśnienia dotknęły mieszkańców i przedsiębiorców działających przy wielu ulicach, w tym:
- Kasprusie, os. Kasprusie, Ks. Stolarczyka, Pod Lipkami,
- Małe Żywczańskie, Andrzeja Struga, Droga do Wantuli, Droga do Daniela,
- Strążyska, Regle, Bogdańskiego, Skibówki, Kościeliska, Kościelna, Za Strugiem,
- Wojciecha Brzegi, Mraźnica, Droga na Buńdówki, Droga do Walczaków, Ubocz,
- Generała Sosnkowskiego, Powstańców Śląskich, Polana Szymoszkowa, Sobiczkowa, Sobiczkowa Bór, Czajki, Nędzy Kubińca.
Zakres awarii obejmuje szeroki obszar – od dzielnicy Małe Żywczańskie aż po Kościelisko. W związku z tym mieszkańcy i turyści przebywający w tej części miasta odczuwają znaczne utrudnienia.
Prace naprawcze w toku
Na miejscu wycieku, który nastąpił na głównej magistrali wodociągowej, od południa pracują ekipy naprawcze. Według zapewnień SEWIK, awaria powinna zostać usunięta do godziny 17:00. Trwają intensywne prace, mające na celu jak najszybsze przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej.
Zakopane jest jednym z najpopularniejszych kurortów w Polsce, a w chwili obecnej przebywa tam wielu turystów z całego kraju, korzystających z ostatnich dni ferii zimowych. Brak wody w hotelach i pensjonatach stanowi poważne utrudnienie zarówno dla właścicieli obiektów noclegowych, jak i ich gości.
Źródła zaopatrzenia Zakopanego w wodę
Zakopane czerpie wodę z kilku głównych ujęć, które znajdują się w Kuźnicach, Dolinie Olczyskiej i Dolinie Małej Łąki. To one odpowiadają za zaopatrzenie mieszkańców i turystów w wodę. Jak zapewnia SEWIK, po usunięciu awarii system dostarczania wody wróci do pełnej sprawności.
Mimo że awaria spowodowała znaczne niedogodności, mieszkańcy i przedsiębiorcy liczą na to, że woda wróci do kranów zgodnie z zapowiedziami – do godzin wieczornych. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby, które dokładają wszelkich starań, aby problem został rozwiązany jak najszybciej.
Zapraszamy na cykl szkoleń „Technologie wod.-kan. IV”, który zaczynamy 27 lutego 2025 r. Można zapisać się na pojedyncze szkolenie lub cały cykl. Temat pierwszego szkolenia to “Oczyszczalnie ścieków – nowe zanieczyszczenia, LCA, ślad węglowy i wodny”. Kolejne szkolenia poruszą m.in. implementację dyrektyw UE, metody neutralizacji mikrozanieczyszczeń oraz nowe technologie w branży wodociągowej.
Więcej informacji i zapisy:
http://technologie.abrys.pl
Komentarze (0)