Rusza 12 akcji „Zamień odpady na kulturalne wypady”. Akcje polegają na wymianie przynoszonych przez mieszkańców odpadów na bilety do instytucji kulturalnych – kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów i na koncerty.

Zebrane podczas akcji odpady zostają najpierw poddane segregacji później recyklingowi. Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura muszą iść w parze. Człowiek kulturalny przecież nie śmieci i potrafi segregować odpady. Akcje organizowane są przez Fundację EkoRozwoju dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pierwsza inauguracyjna akcja będzie przeprowadzona we Wrocławiu  9 kwietnia 2011 roku. Kolejne planowane akcje na wiosnę 2011 roku zawitają do Warszawy, Łodzi i Poznania. Jesienią następne cztery miasta zamienią śmieci na bilety: Szczecin, Gdańsk, Toruń i Katowice. Natomiast wiosną 2012 roku będziemy zamieniać odpady na kulturalne wypady w Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie z wielkim finałem w Krakowie.

CCJ 300 x 250

W każdym mieście akcję koordynuje wybrana osoba lub organizacja. Wszyscy zainteresowani udziałem w lokalnych akcjach mogą się bezpośrednio kontaktować z koordynatorami:

Wrocław – Łukasz Kumor-Fundacja EkoRozwoju: l.kumor@eko.org.pl
Warszawa – Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, fundacja@insitu.pl
Poznań – Kasia Błachowicz, kblachowicz@wp.pl
Łódź – Agnieszka Sowała, sowalaa@tlen.pl
Szczecin – Jakub Szumin – Federacja Zielonych „Gaja”: jakubs@gajanet.pl
Gdańsk – Marta Szadowiak – Fundacja Projekt Kultura: marta@projektkultura.org
Toruń – Piotr Wielgus Piotr Wielgus – Fundacja Pracownia Zrównoważonego Rozwoju: p.wielgus@pzr.org.pl
Katowice – Ania Tarkowska – Fundacja Zielona Liga: info@zielona-liga.pl
Lublin – Michał Wolny – Towarzystwo dla Natury i Człowieka: michalwolny@o2.pl
Bydgoszcz – Nina Woderska: ninawod@wp.pl
Kraków – Jan Niedośpiał, Fundacja FIMO, jan.niedospial@fimo.org.pl
Rzeszów  – Dominik Dobrowolski – www.cycling-recycling.eu: dominik@eko.org.pl
 
Do tej pory akcje „Zamień odpady na kulturalne wypady” były organizowane w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj