Kanał Discovery Science i portal Spryciarze.pl wspólnie organizują konkurs „Zamień śmieci w fajne rzeczy”. Teraz każdy może poczuć się jak MacGyver konstruując wynalazki z ogólnodostępnych rupieci!

Autorzy najlepszych filmików dokumentujących sposób wykonania i przeznaczenia wynalazku mają szansę wygrać niezwykłe nagrody (m.in. konsolę Nintendo Wii) ufundowane przez Discovery Science i portal Spryciarze.pl.

Konkurs „Zamień śmieci w fajne rzeczy” odbywa się na portalu Spryciarze.pl i trwa od 28 października do 2 grudnia 2011 roku. Aby wziąć w nim udział, należy do 29 listopada br. zamieścić na portalu autorski film konstruktorski. Technika produkcji i montażu filmu dowolna – im ciekawsza i bardziej zaskakująca, tym większa szansa na wygraną. Zwycięzców poznamy 2 grudnia br. Na najbardziej kreatywnych konstruktorów czeka aż 5 fantastycznych nagród od Discovery Science: konsola Nintendo Wii, zestaw kina domowego LG, kamera cyfrowa BenQ, aparat cyfrowy Olympus i urządzenie wielofunkcyjne HP oraz gadżety od portalu Spryciarze.pl.

Ważne, aby wynalazek konkursowy spełniał funkcje użytkowe (choć mogą być one zupełnie niestandardowe) i był wykonany z materiałów powszechnie uważanych za śmieci. Filmy można umieszczać na stronie konkursowej.

Domowym majsterkowiczom, którym brak inspiracji pomoże program „szROTOWANIE”, który już od 15 listopada 2011 roku będzie można oglądać na kanale Discovery Science, w każdy wtorek o godz. 22.30 i 23.00.

Seria „szROTOWANIE” zaprezentuje widzom słynne miejsce spotkań wynalazców, konstruktorów i zbieraczy, którzy szukają części zamiennych do swoich niecodziennych, mniej lub bardziej amatorskich konstrukcji. Właścicielem złomowiska jest Jimmy Ruocco, który wraz ze swoimi pracownikami: Bartem, Billym i Hale'em zawsze służy pomocą każdemu, kto się do nich zgłosi. Ci swoiści miłośnicy złomu znają każdą śrubkę, trybik i zasady działania nawet najbardziej wymyślnych urządzeń. Niezależnie od tego, czy realizują swoje własne projekty, czy szukają na przykład rur wydechowych dla konstruktora gokarta napędzanego silnikiem odrzutowym, zawsze w stercie złomu znajdą najbardziej wartościową część. Potrafią zarobić pieniądze nawet na elementach starej lodówki. W kolejnych odcinkach programu widzowie zobaczą, jak powstają poduszkowiec, armata miotająca ogniem i trumna w kształcie samochodu. A wszystko to z części znalezionych na zwykłym złomowisku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj