Do rozdania ponad dwa tysiące biletów do różnych instytucji kulturalnych w Warszawie. Co należy zrobić, aby je otrzymać? Wystarczy przynieść śmieci, które codziennie wyrzucamy do kosza.

Z okazji Dnia Ziemi już po raz trzeci zawita do Warszawy akcja „Zamień odpady na kulturalne wypady". Zapraszamy 16 kwietnia 2011 roku na ul. Bednarską 2/4 przed Akademickie Radio Kampus w godzinach 10:00 – 15:00. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i kulturalnej Warszawiaków oraz pokazanie, że oba obszary – ekologia i kultura – mogą iść w parze. Partnerem przedsięwzięcia jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.

Akcja polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców surowców wtórnych, baterii oraz zużytego sprzętu RTV i AGD, na bilety do ośrodków kultury (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów oraz na koncerty i warsztaty artystyczne). W tym roku będzie można otrzymać wejściówkę m. in. do Teatru 6. piętro, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Kina Muranów czy na zajęcia do szkoły gotowania dla dzieci Little Chef.

Aby otrzymać bilet, wystarczy przynieść na miejsce zbiórki minimum:
• 5 szt. sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki itp.),
• 1 szt. sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),
• 10 butelek lub słoików szklanych,
• 10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 szt. foliówek,
• 10 puszek aluminiowych po napojach,
• 10 kartonów po napojach,
• 10 zużytych baterii,
• 5 kg makulatury.

Odebrane przez MPO w Warszawie odpady będą poddane segregacji i recyklingowi. Dzięki czemu materiały w nich zawarte ulegną powtórnemu przetworzeniu.

Akcja warszawska jest jedną z 12 podobnych akcji, które na terenie całego kraju organizuje Fundacja Ekorozwoju, dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ. W zeszłym roku zebrano w Warszawie prawie dziesięć ton odpadów, za które wręczono półtora tysiąca biletów.

Więcej informacji na stronie http://www.recykling.org.pl/index_warszawa.php


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj