W październiku Poznań na kilka dni stanie się najważniejszym miastem w Polsce dla branży ochrony środowiska. Okazją do spotkania będą Targi Pol Eco System oraz towarzyszące im Forum Energii i Recyklingu. Organizatorem Forum jest miesięcznik Energia i Recykling.

23 października w Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”. 

Targi POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w zakresie ochrony środowiska w Polsce. Są na nich prezentowane najnowocześniejsze technologie, rozwiązania oraz produkty z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. POL-ECO SYSTEM jest ważnym miejscem spotkań przedstawicieli wielu branż. Jest również miejscem merytorycznych dyskusji ludzi świata nauki, samorządu i polityki.

Świadczą o tym towarzyszące Targom sympozja, konferencje i zjazdy. Jednym z nich będzie Forum Energii Recyklingu, które odbędzie się w dniach 23 i 24 października na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Eksperci zaproszeni przez firmę Abrys spotkają się na Forum po raz 18. W tym roku będziemy rozmawiać przede wszystkim o odpadach i energii. Podczas pierwszego dnia Forum zajmiemy się m.in. zagadnieniami ROP (rozszerzonej odpowiedzialności producenta), nowymi poziomami recyklingu w UE oraz recyklingiem odpadów opakowaniowych, odpadów niebezpiecznych, a także obiegiem elektroodpadów w GOZ.

W drugim dniu Forum będziemy zajmować się energią. Porozmawiamy o klastrach energii, elektromobilności i jej ograniczeniach, a także – będącemu największym wyzwaniem – magazynowaniu energii: elektrycznej i cieplnej.

Co zmieniło się przez rok, od naszego ostatniego Forum? Czy klastry energii wyrosły na poważnych graczy na rynku? Czy Polska jest w czołówce czy raczej z tyłu peletonu w kategorii elektromobilności? Czy umiemy już efektywnie i bezpiecznie magazynować energię elektryczną?

O tym opowiedzą zaproszeni eksperci i praktycy. W czasie wykładów i dyskusji panelowych przekonamy się, jakie zmiany zaszły w ostatnich miesiącach i czego trzeba się spodziewać w kolejnych miesiącach.

Zapraszamy do Poznania jesienią! Targi Pol Eco System odbywają się w dniach 23-25 października, Forum Energii i Recyklingu trwa od 23-24 października. Dla branży ochrony środowiska będą to najgorętsze dni w roku, niezależnie od tego, co przyniesie pogoda!

Więcej o Forum na stronie ForumEnergiaiRecykling

 

Czytaj więcej

Skomentuj