Prokuratura Rejonowa Kielce – Wschód umorzyła postępowanie w sprawie nadużyć w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Kielcach. Dochodzenie trwało pół roku i nie potwierdziło zarzutów skierowanych przez pracowników wobec ówczesnego prezesa spółki Krzysztofa Soleckiego – informuje echodnia.pl.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa zawiadomił prokuraturę prezydent Kielc Wojciech Lubawski, po tym jak inkasenci z Targowiska Miejskiego skierowali do niego pismo z zarzutami wobec prezesa. Pracownicy twierdzili między innymi, że Solecki przyznając nagrody żądał w zamian określonych kwot dla siebie. Zarzucali prezesowi kupno altany ogrodowej na koszt spółki i zamontowanie jej przed swoim domem, gdzie także posadził drzewka ozdobne, które zakupiono na potrzeby Komunalnego Cmentarza na Cedzynie. Ich zdaniem kupił także na koszt firmy samochód honda CRV, który był używany przez osoby niezwiązane z przedsiębiorstwem.

Śledczy zbadali 13 zarzutów. Ani zeznania świadków ani wizje lokalne nie potwierdziły żadnego z nich, więc postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.

źródło: echodnia.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj