Kolejny transport odpadów zatrzymany. Kontrolerzy zweryfikowali w województwie kujawsko-pomorskim ciężarówkę przewożącą odpady bez uprawnień. Według dokumentacji na naczepie miał być kompost. Były odpady komunalne.

Nielegalny transport odpadów udaremnili funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego we współpracy z policją i inspektorami ochrony środowiska. Kierowca nie posiadał wymaganych dokumentów, ciężarówka nie była oznaczona, a z listy przewozowej wynikało, że na naczepie znajduje się kompost.

Ciężarówkę zatrzymano na odcinku krajowej drogi numer 10 na wysokości wsi Karnkowo w województwie kujawsko-pomorskim. Jak ustalono, transport jechał z Warszawy do Kościerzyny.

Kontrola wykazała, że pojazd wyładowany jest sprasowanymi odpadami komunalnymi, na przewóz których nie było pozwolenia. Jedyne dokumenty, jakie posiadał kierowca to list przewozowy, z którego wynikało, że transport przewozi kompost. W rzeczywistości było inaczej.

Dalsze czynności wykazały, że firma, do której należał transport nie była wpisana do Bazy danych o odpadach – BDO. Kontrolerzy sprawdzili również adresata transportu. Okazało się, że on również nie posiada prawa do zagospodarowania odpadów tego typu.

Ostatecznie transport wrócił do nadawcy, wobec którego podjęto postępowanie administracyjne.

Źródło: Polsat News

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj