Na początku lipca w gorzowskiej katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny doszło do pożaru. Aby pomóc w jej odbudowie, pracownicy firmy Eneris przeprowadzą zbiórkę surowców, w ten sposób zbierając pieniądze na odbudowę zabytkowej kopuły.

Organizatorem zbiórki makulatury, butelek PET i puszek aluminiowych jest Eneris Surowce z Gorzowa Wielkopolskiego. Posegregowane surowce można będzie oddawać do końca września. Dochód ze zbiórki w całości zostanie przeznaczony na odbudowę symbolu Gorzowa – katedry Wniebowzięcia NMP.

Pomysł zorganizowania akcji po pożarze gorzowskiej katedry zainicjowali gorzowscy pracownicy Enerisu.

– Z przerażeniem oglądaliśmy obrazy płonącej gorzowskiej katedry. Od lat pracujemy w Gorzowie i dla Gorzowa, a niemal setka naszych pracowników to przecież mieszkańcy miasta i pobliskich miejscowości. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie wobec tej tragedii – mówi Tomasz Bielański z gorzowskiego oddziału Eneris.

– Z tego powodu pragniemy włączyć się w konkretną pomoc i zaoferować współpracę w pozyskaniu funduszy na rzecz odbudowy katedry. Inicjatywa, zaproponowana przez samych pracowników, jest naszą cegiełką na rzecz przywrócenia świetności katedrze i liczymy na tłumny w niej udział – dodaje Bielański.

Posegregowane odpady można przynosić codziennie od poniedziałku do piątku do siedziby spółki. Za kilogram makulatury na odbudowę symbolu Gorzowa trafi 45 groszy, za butelki – 88 groszy, a za puszki – 3 złote 80 groszy. Organizator nie wyklucza przedłużenia czasu trwania akcji, zachęcając do odbudowy katedry, a tym samym do kształtowania postaw ekologicznych wśród gorzowian.

Pracownicy firmy będą także w najbliższym czasie prowadzić zbiórkę surowców na ten sam cel podczas lokalnych festiwali.

 

Czytaj więcej

Skomentuj