W sobotę w Głogowie KGHM Ecoren organizuje kolejną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. To kontynuacja akcji „Energicznie chroń środowisko”. Na uczestników czekać będą upominki: rośliny oraz ekologiczne torby na zakupy.

24 października przed sklepem Castorama w Głogowie (ul. ks. J. Poniatowskiego 10) działać będzie specjalne stoisko, przyjmujące w godzinach 11.00 – 17.00 drobny, wysłużony sprzęt elektryczny i elektroniczny. Co można oddać? Wszystko to, co nie spełnia już swojej funkcji, a zalega w piwnicach, pawlaczach i na strychach: odkurzacze, tostery, żelazka, miksery, młynki do kawy, suszarki do włosów, golarki, zegary elektryczne i elektroniczne, frytkownice, itp. W punkcie zbiórki przyjmowane będą również: sprzęt audiowizualny, oświetleniowy oraz narzędzia, m.in.: odbiorniki radiowe i telewizyjne, magnetowidy, konsole do gier, odtwarzacze DVD, discmany, lampy, wiertarki, piły elektryczne. Na urządzenia czekać będą pojemne kosze, a pracownicy Ecorenu pomogą przy cięższych sprzętach.

– Podczas zbiórki w Lubinie mieszkańcy przynosili nam nie tylko kineskopowe telewizory czy stare odkurzacze i suszarki. Zdarzały się również niemal zabytkowe sprzęty, jak maszyna do robienia lodów czy jeden z pierwszych komputerów marki Atari – opowiada Joanna Szczepaniak, dyrektor departamentu promocji i komunikacji KGHM Ecoren. – Sami wspominali, że czekali na taką akcję i cieszyli się możliwością legalnego pozbycia się elektroodpadów, a dla wielu był to impuls do domowych porządków. Jestem przekonana, że w Głogowie będzie podobnie, dlatego zorganizowaliśmy kolejną zbiórkę.

Nie zabraknie upominków dla uczestników akcji: każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt RTV i AGD, otrzyma w prezencie ekologiczną torbę na zakupy lub sadzonkę ozdobnej rośliny. Na starszych i młodszych czekać będą także inne atrakcje, jak choćby konkursy z nagrodami i zabawy. Do wygrania jest m.in. wartościowy sprzęt audio.

Podobnie jak miało to miejsce miesiąc temu w Lubinie, także podczas głogowskiej zbiórki zebrane elektroodpady trafią do powstającego właśnie w Rynarcicach zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tam przedmioty będą dzielone na mniejsze części i poddane przeróbce, a odzyskane metale oraz elementy plastikowe zostaną ponownie wykorzystane. Nowoczesna linia produkcyjna zacznie działać jeszcze w tym roku i będzie przetwarzać 7 ton zużytego sprzętu na godzinę, czyli 12 tys. ton rocznie.


Czytaj więcej

Skomentuj