Sieć Vobis została partnerem akcji „Oddając pomagasz dzieciom” organizowanej przez firmę Eco Service wraz z organizacją UNICEF. Tym samym dołączyła do grona ponad 500 firm, które do tej pory włączyły się do akcji.

W ponad 100 sklepach firmowych Vobis Digital w całej Polsce stoją specjalne pojemniki, do których można oddawać puste kartridże do drukarek. Zawartość zapełnionych przez klientów pojemników zostanie poddana recyklingowi, a dodatkowo za każdy oddany przedmiot firma Eco Service, jedna ze spółek z Grupy Black Point przekaże pieniądze na konto UNICEF-u. Zostaną one przeznaczone na wsparcie projektów prowadzonych przez UNICEF w Afryce.

Recykling pustych kartridży to realna pomoc środowisku naturalnemu. – Rocznie na wysypiskach ląduje około 15 milionów pustych pojemników do drukarek, które bez recyklingu mogą tam zalegać nawet 300 lat. Poza tym dzięki recyklingowi zużywamy ok. 20 proc. mniej energii niż w przypadku wyprodukowania nowego kartridża – wyjaśnia Marcin Adamski, prezes Eco Service.

Zbiórka jest prowadzona w firmach i instytucjach w całej Polsce, a Eco Service bezpłatnie dostarcza zainteresowanym firmom specjalne pojemniki. Za każdy pusty kartridż do drukarki laserowej lub atramentowej lub za zużyty telefon komórkowy Eco Service przekazuje na konto UNICEF-u 1,5 zł.  – Ta suma  jest wystarczająca, by zakupić 5 ratujących zdrowie szczepionek przeciw polio lub 50 tabletek pozwalających na odkażenie 250 l wody. Za 1,50 zł możemy także podarować pięciorgu dzieciom zestawy edukacyjne, zawierające ołówki i książki do ćwiczeń – tłumaczy Marcin Adamski.

Firmy i instytucje zainteresowane włączeniem się do akcji wciąż mogą zgłaszać się do organizatora akcji – firmy Eco Service, e-mail: biuro@ecomind.pl.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj