6 ton elektrośmieci i 12 ton wielkogabarytów zebrano w Ostrowie Wlkp. 18 kwietnia podczas pierwszego dnia zbiórki odpadów komunalnych wielkogabarytowych.

W mieście trwa kolejna akcja bezpłatnego odbierania komunalnych odpadów wielkogabarytowych. Środki na zbiórkę pochodzą z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostrowianie zupełnie za darmo mogą pozbyć się starych mebli, dywanów, ale także sprzętu AGD i RTV.

– Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. A pierwszy tydzień tegorocznej zbiórki przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że ostrowianie wystawili przed domy o 1/3 odpadów więcej niż w pierwszym dniu trwania zbiórki przed rokiem. To dobra informacja, tym bardziej, że dzięki takim akcjom organizowanym przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim te sprzęty na pewno nie trafią na nielegalne wysypiska, do rowów, lasów, nie będą tez spalone w piecach domowych. Temu właśnie – by legalnie i zupełnie bezpłatnie pozbywać się dużych odpadów i sprzętu RTV i AGD służą tego typu akcje – wyjaśnia Ewa Kasperek, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zbiórkę przeprowadzą dwie firmy: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA i Firma Usługowa „Kosz” sp. z o.o. Kolejna zbiórka w sobotę 25 kwietnia 2009 roku.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj