Ponad 112 ton odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zebrano podczas trzech zbiórek w czerwcu 2010 roku w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejne zbiórki odbędą się 4,11,18 i 25 września 2010r. – Wszyscy wiemy, że coraz trudniej bezkosztowo pozbyć się starego , zużytego sprzętu, szczególnie elektronicznego. Według ustawy stary telewizor czy pralkę możemy bez problemu oddać do sklepu – ale warunek jest jeden – handlowcy przyjmą go jeśli jednocześnie kupimy nowy sprzęt. Sprzęt można także przywozić na plac ZOiGO MZO SA przy ul. Wiejskiej, ale transport trzeba zorganizować we własnym zakresie. W tej sytuacji organizowana przez miasto bezpłatna dla mieszkańców zbiórka jest idealnym rozwiązaniem – mówi Stanisław Krakowski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Wszystko, co jest zebrane w ramach zbiórki od mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego, trafia do zakładów utylizacji. Tam odpady są demontowane na takie, które można jeszcze przetworzyć i wykorzystać – dodaje Beata Rybka z ZOiGO MZO SA.

W czerwcu 2010 roku zebrano 112,5 tony odpadów (95,56 ton wielkogabarytów i 16,91 ton elektroniki). Dla porównania podczas zbiórki w 2009 roku zebrano 178 ton odpadów wielkogabarytowych (146 ton wielkogabarytów i 32,1 tony zużytego sprzętu elektronicznego). W 2008 roku podczas siedmiu tygodni zbiórek zebrano ponad 113 ton.

Zbiórka organizowana jest na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego od siedmiu lat. Inicjatorem zbiórki jest Wydział Administracji Przestrzennej, referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Środki na zbiórkę pochodzą z budżetu miasta.

Odbiór odpadów przeprowadza Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. i Firma Usługowa „KOSZ” Sp. z o.o.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

Czytaj więcej

Skomentuj