25 września w Ostrowie Wlkp. odbyła się ostatnia w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu miasta, podczas której zebrano ponad 23 tony odpadów.

W czasie całej tegorocznej zbiórki ostrowianie pozbyli się bezpłatnie ponad 222 ton „wielkogabarytów”.Osiągnięty wynik jest lepszy w stosunku do roku ubiegłego o ponad 39 ton. 

Akcja polegająca na zbieraniu odpadów wielkogabarytowych prowadzona jest przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim nieprzerwanie od 2004 roku. Organizatorem akcji był Wydział Administracji Przestrzennej Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Realizacją zadania zajęło się Konsorcjum MZO–KOSZ, w skład którego weszły: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. oraz Firma Usługowa KOSZ Sp. z o.o. Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

– Biorąc pod uwagę wyniki zbiórek „wielkogabarytów” w poszczególnych latach można dostrzec, że Ostrowianie coraz chętniej pozbywają się odpadów tego typu. Dostrzegając problem, jaki stanowi pozbycie się starych mebli oraz zużytych lub zepsutych urządzeń elektrycznych i elektronicznych miasto stara się zaproponować mieszkańcom dogodną formę odbioru odpadów problemowych tego typu – podkreśla Stanisław Krakowski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj