Blisko 190 ton odpadów wielkogabarytowych udało się zebrać podczas jesiennej akcji „Wspólnie posprzątajmy miasto”, zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Z trwającej od drugiej połowy października zbiórki śmieci i niepotrzebnych rzeczy, które nie mieszczą się do koszy i kontenerów, skorzystać mogli wszyscy tarnowianie. Zgłoszenia tych, którzy nie zdążyli skorzystać z akcji, przyjmowane były jeszcze po jej ustaniu.

W ustalonych wcześniej miejscach mieszkańcy najczęściej pozostawiali stare meble oraz zużyty sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego. Odpady te były poddawane recyklingowi. Od elementów, których nie dało się ponownie wykorzystać, oddzielano złom oraz materiały, które mogły zostać przetworzone na kompost lub energię.

Koszt przeprowadzenia tej edycji akcji „Wspólnie posprzątajmy miasto” wyniósł 47 tysięcy złotych. Kolejna zaplanowana jest na wiosnę. Jak jednak mówi Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, zużyty sprzęt elektroniczny przez cały rok można bezpłatnie oddawać w dwóch punktach – w Zakładzie Składowania Odpadów przy ul. Cmentarnej oraz w firmie Agro-Film przy ul. Fabrycznej 7a.

źródło: tarnow.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj