Blisko 190 ton odpadów wielkogabarytowych udało się zebrać podczas jesiennej akcji „Wspólnie posprzątajmy miasto”, zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.

Z trwającej od drugiej połowy października zbiórki śmieci i niepotrzebnych rzeczy, które nie mieszczą się do koszy i kontenerów, skorzystać mogli wszyscy tarnowianie. Zgłoszenia tych, którzy nie zdążyli skorzystać z akcji, przyjmowane były jeszcze po jej ustaniu.

W ustalonych wcześniej miejscach mieszkańcy najczęściej pozostawiali stare meble oraz zużyty sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego. Odpady te były poddawane recyklingowi. Od elementów, których nie dało się ponownie wykorzystać, oddzielano złom oraz materiały, które mogły zostać przetworzone na kompost lub energię.

eko-lokator 250 x 300

Koszt przeprowadzenia tej edycji akcji „Wspólnie posprzątajmy miasto” wyniósł 47 tysięcy złotych. Kolejna zaplanowana jest na wiosnę. Jak jednak mówi Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, zużyty sprzęt elektroniczny przez cały rok można bezpłatnie oddawać w dwóch punktach – w Zakładzie Składowania Odpadów przy ul. Cmentarnej oraz w firmie Agro-Film przy ul. Fabrycznej 7a.

źródło: tarnow.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj