Do wakacji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka wielkogabarytów. Ostrowianie za darmo będą mogli pozbyć się starych mebli, dywanów, sprzętu AGD i RTV, a informacja o zbiórce będzie wysyłana m.in. za pośrednictwem samorządowego informatora SMS.

Zbiórka wielkogabarytów organizowana jest już po raz siódmy. Akcja odbywać się będzie w soboty, tak aby mieszkańcy wyznaczonych wcześniej rejonów mogli wystawić zbędny sprzęt na chodnik przed posesję.

 – Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Chodzi o to, aby zbędne rzeczy nie zalegały w piwnicach czy też na strychach, a mieszkańcy mogli się ich legalnie pozbyć. Ostrowianie mogą wystawiać odpady wielkogabarytowe, elektryczne i elektroniczne – mówi Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Każdy kto zaloguje się w bazie samorządowego informatora SMS będzie mógł dowiedzieć się w jakim rejonie aktualnie odbywa się zbiórka.

– SMS-y wykorzystujemy do informowania mieszkańców o grożących niebezpieczeństwach czy zagrożeniach, jak i m.in. o odbywającej się zbiórce wielkogabarytów. Jeśli ostrowianie zalogują się w bazie miejskiej, taką informację otrzymają bezpośrednio na swój telefon komórkowy – mówi Jarosław Urbaniak.

Aby zarejestrować się w systemie należy wysłać SMS O TREŚCI Tak.pos01 na numer 661 000 112. Z systemu w każdej chwili można się wyrejestrować.

Zbiórkę wielkogabarytów przeprowadzą wyłonione w przetargu firmy.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj