KGHM Ecoren zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozszerza akcję zbierania zużytego sprzętu RTV i AGD. W kwietniu i maju starych telewizorów, pralek, suszarek czy odbiorników radiowych będą się mogli pozbyć mieszkańcy 20 sołectw należących do gminy wiejskiej Złotoryja.

Przygotowywane są również zbiórki na terenie gminy wiejskiej Lubin.

Przedstawiciele należącego do Ecorenu Oddziału Przetwarzania Elektroodpadów w Rynarcicach od dłuższego czasu prowadzą rozmowy z gminami i podpisują porozumienia o współpracy przy organizacji tego typu inicjatyw. Dzięki temu mieszkańcy dolnośląskich wsi mogą legalnie oddać niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny – nie muszą w tym celu martwić się o transport, chronią też środowisko naturalne przez zanieczyszczaniem.

– Pierwsza zbiórka przy współpracy z gminą odbyła się w dniach 12 i 13 kwietnia w gminie Chojnów. Mieszkańcy gromadzili elektroodpady przez pewien czas, a we wspomnianych dniach wszystkie przedmioty pracownicy zapakowali do specjalistycznego pojazdu i przewieźli do oddziału – relacjonuje Joanna Szczepaniak, dyrektor departamentu promocji i komunikacji KGHM Ecoren. – Wystarczyły dwa dni, by zebrać około 40 ton elektroodpadów. To pokazuje, jak potrzebna jest podobna akcja, dlatego planujemy kolejne.

Teraz przyszedł czas na gminę Złotoryja, w której zbiórki również organizowane są we współpracy z władzami samorządowymi. Należące do gminy sołectwa podzielono na grupy według terminu zbiórek – najbliższa zaplanowana jest na 22 kwietnia, ostatnia – na 5 maja br. Gmina wyznaczyła w każdej miejscowości bezpieczne miejsca (zwykle są to punkty przy głównych ulicach), w których mieszkańcy mogą zostawiać zużyty sprzęt RTV i AGD. W ustalone dni samochód Ecorenu w godz. 8-16 będzie przejeżdżał przez te miejsca i zabierał zgromadzone elektroodpady. Dokładne terminy zbiórek wraz z podziałem 20 sołectw gminy Złotoryja można znaleźć w aktualnościach na stronie akcji: www.elektroodpady.ecoren.pl.

Zbiórki w gminie Chojnów i Złotoryja będą powtarzane. Trwają też uzgodnienia z gminą wiejską Lubin – tutaj akcja rozpocznie się najszybciej po 26 kwietnia. Wszelkie informacje można będzie uzyskać na bieżąco na wspomnianej stronie internetowej.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj