Jest ich siedem, powstały z okazji UEFA EURO 2012 i już wiadomo, że zostaną w krajobrazie miasta na stałe. Zdroje uliczne to możliwość skorzystania z czystej, pitnej wody na ulicach Wrocławia.

Dwa zdroje zostały ustawione w obrębie Strefy Kibica na Rynku przy ul. Oławskiej oraz na pl. Solnym – tam zostały one dodatkowo oznaczone z daleka widocznymi flagami. Kolejne są ulokowane na pl. Jana Pawła II przed budynkiem Cuprum, na pl. Dominikańskim przed wejściem do Galerii Dominikańskiej oraz na pl. Grunwaldzkim przy przejściu dla pieszych obok budynku D2 Politechniki Wrocławskiej. Pozostałe dwa są zainstalowane przy Stadionie Miejskim, jeden od strony ul. Królewieckiej i jeden od Lotniczej.

Jak zapowiada Konrad Antkowiak z MPWiK po mistrzostwach zostanie sprawdzone zainteresowanie mieszkańców poszczególnymi punktami z darmową wodą i w razie konieczności niektóre zostaną przeniesione. – Dodatkowo w obrębie Starego Miasta zdroje będą nawiązywały stylistycznie do przedwojennych wrocławskich zdrojów na wzór tego, który obecnie stoi na Psim Polu – dodaje Antkowiak.

Każdy punkt z wodą jest oznaczony herbem Wrocławia i  logo MPWiK i mimo, że działają dopiero od kilku dni, nie oparły się aktom wandalizmu. Zniszczono już m.in. punkt na pl. Dominikańskim. 

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj