1 / 6

Dąbrowskie Wodociągi ogłosiły wyniki konkursu fotograficznego „Różne oblicza wody”. Pierwszą nagrodę, w wysokości 2 tys. zł, otrzymał Jan Wątrobiński, żeglarz, który doskonale uchwycił ogrom i niebezpieczeństwo nadciągającej nawałnicy.

Tradycyjnie tematem konkursów organizowanych przez Dąbrowskie Wodociągi jest woda. Nie inaczej było tym razem. Zadaniem uczestników szóstej edycji zabawy było przedstawienie swojej interpretacji wody jako jednego z podstawowych ziemskich żywiołów.

Konkurs „Różne oblicza wody” miał swój początek podczas Światowego Dnia Wody, 22 marca br. Łączna pula nagród wyniosła ponad 6 tys. zł. Walczyło o nią blisko 150 zdjęć nadesłanych przez mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Przyznano trzy nagrody główne, trzy wyróżnienia oraz nagrodę internautów. Galerię wszystkich nadesłanych na konkurs prac można zobaczyć na stronie internetowej www.fotokonkurs2015.dabrowskie-wodociagi.pl.

Triumf świętowała praca pod nazwą „Wodne żywioły”, wykonana przez Jana Wątrobińskiego, amatora i pasjonata fotografii. W uchwyceniu niesamowitego zjawiska pogodowego zwycięscy konkursu niewątpliwe pomógł wykonywany fach. Jan Wątrobiński jest żeglarzem, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej. Jak deklaruje, zawsze gdy wypływa w rejs bierze ze sobą aparat. – Zdjęcie przedstawia piękną, ale niebezpieczną, wręcz straszną, nadciągającą chmurę. Gdy my żeglarze widzimy coś takiego, czujemy jak maluczcy i słabi jesteśmy w obliczu nieposkromionego żywiołu przyrody, jakim jest woda. Zrzuciliśmy żagle i czekaliśmy co przyniesie natura, nie warto z nią walczyć. W żeglarstwie nauczyłem się pokory i szacunku do wody – tłumaczył zwycięzca.

Główny założeniem konkursu było zainteresowanie mieszkańców Dąbrowy Górniczej tematem wody jako największego bogactwa natury i ukazanie jej w sposób ciekawy i oryginalny. – Nie mniej ważne było zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, a tę Dąbrowa Górnicza ma wyjątkową. To miasto zielone, pełne błękitnej wody. Na jej terenie znajduje się wyjątkowe w skali regionu Pojezierze Dąbrowskie, a bardzo duża część miasta to tereny rekreacyjne – podkreślił Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj