Dwanaście automatów z jednorazowymi zestawami do sprzątania psich nieczystości zawiśnie w strategicznych punktach na terenie Polkowic. Dostępne bezpłatne woreczki mają zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach.

To kolejny etap porządkowej akcji gminy Polkowice, której celem jest oczyszczenie miasta z odchodów, które pozostawiają na miejskich skwerach pupile mieszkańców. Gmina zakupiła dwanaście automatów z jednorazowymi zestawami do sprzątania nieczystości. Zawisną one na budynkach przy terenach zielonych. Obecnie gmina jest w posiadaniu około 6 tys. jednorazowych zestawów sprzątających. Do tej pory można je było otrzymywać od gminnych weterynarzy.

Na miejskich skwerach pojawią się również tabliczki z hasłami zachęcającymi do utrzymywania porządku i sprzątania po swoich czworonogach, tj. „Twój pies, twoja kupa”, "Posprzątaj po mnie". Od kilku tygodni gmina prowadzi też prace porządkowe specjalnymi odkurzaczami do psich odchodów. Cztery nowoczesne odkurzacze zbierają już nieczystości na miejskich skwerach i placach.

źródło: polkowice.pl

Czytaj więcej

Skomentuj