W Baranowie k. Poznania rozpoczyna się dziś dwudniowa II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa ZIELEŃ MIEJSKA „Między tradycją a nowoczesnością”. Tegoroczna edycja poświęcona jest zieleni wkomponowanej w przestrzeń miejską w ujęciu historycznym i współczesnym.

Zaproszeni specjaliści z branży przedstawią sposoby ochrony i pielęgnacji terenów zieleni w mieście, a także przekażą zalecenia dotyczące ich utrzymania i prawidłowego funkcjonowania. Podczas konferencji będzie mowa o wynikach wdrażania projektu ReURBAN (5. Program Ramowy Badań UE), zaprezentowane zostaną przykłady zieleni historycznej, wchłoniętej przez rozwijające się miasta.

W drugim dniu konferencji odbędzie się wyjazd terenowy, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z efektami zagospodarowania zieleni przydrożnej i parkowej na terenie Poznania.

Organizowane spotkanie jest doskonałą okazją ku temu, aby nie tylko przedstawić praktyczne rozwiązania funkcjonalności zieleni miejskiej na przykładzie kilku miast Polski, ale by nastąpiła wymiana doświadczeń związanych z odnową i ożywianiem przestrzeni miejskiej.

Uczestnikami spotkania są przedstawiciele urzędów gminnych, miejsko-gminnych, miejskich oraz zakładów utrzymania zieleni miejskiej, zarządów dróg miejskich i zieleni miejskiej.

Organizatorem konferencji jest firma Abrys z Poznania. Serwis www.komunalny.pl jest patronem medialnym imprezy.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj