W Baranowie k. Poznania rozpoczyna się dziś dwudniowa II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa ZIELEŃ MIEJSKA „Między tradycją a nowoczesnością”. Tegoroczna edycja poświęcona jest zieleni wkomponowanej w przestrzeń miejską w ujęciu historycznym i współczesnym.

Zaproszeni specjaliści z branży przedstawią sposoby ochrony i pielęgnacji terenów zieleni w mieście, a także przekażą zalecenia dotyczące ich utrzymania i prawidłowego funkcjonowania. Podczas konferencji będzie mowa o wynikach wdrażania projektu ReURBAN (5. Program Ramowy Badań UE), zaprezentowane zostaną przykłady zieleni historycznej, wchłoniętej przez rozwijające się miasta.

W drugim dniu konferencji odbędzie się wyjazd terenowy, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z efektami zagospodarowania zieleni przydrożnej i parkowej na terenie Poznania.

CCJ 300 x 250

Organizowane spotkanie jest doskonałą okazją ku temu, aby nie tylko przedstawić praktyczne rozwiązania funkcjonalności zieleni miejskiej na przykładzie kilku miast Polski, ale by nastąpiła wymiana doświadczeń związanych z odnową i ożywianiem przestrzeni miejskiej.

Uczestnikami spotkania są przedstawiciele urzędów gminnych, miejsko-gminnych, miejskich oraz zakładów utrzymania zieleni miejskiej, zarządów dróg miejskich i zieleni miejskiej.

Organizatorem konferencji jest firma Abrys z Poznania. Serwis www.komunalny.pl jest patronem medialnym imprezy.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj