Młodzi architekci krajobrazu z Ełku łączą teorię z praktyką. W ramach konkursu zaprojektowali przestrzeń komunalnych podwórek.

Jak informuje „Gazeta Współczesna”, do zaprojektowania podwórek Wydział Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ełku zachęcił młodzież w ramach corocznej akcji "Zielony Liść". Do tej pory, od roku 2003, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły i przedszkola dostawały bezpłatne sadzonki drzew i krzewów. Tym razem zostaną one wykorzystane według pomysłów młodych architektów.

– Znamy gusta naszych rówieśników i dlatego jesteśmy w stanie spełnić ich oczekiwania – mówi Mariola Hałko z ZS nr 3. – Z podwórek korzystają przecież głównie młodzi ludzie. Zdaniem projektantów, to właśnie młodzież jest odpowiedzialna za fatalny stan okolicy, w której mieszka.

Praca uczniów ZS nr 3 to nie tylko projektowanie przestrzeni. Zanim zasiedli do planowania, musieli osobiście odwiedzić podwórka. Młodzi projektanci sami zrealizują najciekawsze pomysły. Potrzebne do tego materiały i narzędzia zapewni im miasto.

źródło: Gazeta Współczesna

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj