Fundacja Nasza Ziemia jest pierwszą organizacją społeczną w Polsce, która rozpoczęła korzystanie z energii odnawialnej – pochodzącej z wiatru, wody i słońca.

W latach 2008/2009 wyemituje do atmosfery o 1220 kg mniej CO2, w stosunku do ilości, którą wyemitowalibyśmy korzystając z dotychczasowego źródła.

– Posiadanie tytułu "Ekologicznego Klienta" o numerze 1 to nie tylko zaszczyt, ale przede wszystkim obowiązek – mówi Dominik Dobrowolski, wiceprezes fundacji. – W dzisiejszym świecie o ochronie środowiska decydują nasze "gotówka i karty kredytowe". Jeżeli sobie uświadomimy, że poprzez nasze codzienne decyzje – konsumenckie wybory, zmieniamy świat, to znaczy możemy wybierać rzeczy ekologiczne, to wówczas będziemy mądrzej kupować. To w końcu każdy z nas decyduje, czy do sklepu pójdzie z własną torbą wielokrotnego użycia, czy przyniesie mnóstwo jednorazowych torebek, czy będzie wybierać towary trwałe, zdrowe i ekologicznie wyprodukowane, czy jednorazowe i szkodliwe, i wyprodukowane bez poszanowania środowiska. W końcu możemy sami decydować  też z jakiej energii korzystamy. My zdecydowaliśmy się na energię odnawialną – ekologiczną. W końcu jesteśmy ekologami – przekonuje.

Na zdjęciu Zarząd Fundacji Nasza Ziemia, od lewej: Sławek Brzózek, Mira Stanisławska-Meysztowicz i Dominik Dobrowolski z  Certyfikatem "Zielonego Klienta".

źródło: naszaziemia.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj