Budująca jeden z najbardziej ekskluzywnych apartamentowców w Polsce firma Orco Property Group poinformowała, że przy budowie zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda Warsaw Orco Tower wykorzystane będą materiały z odzysku.

W budynku przy Złotej 44 mają zostać wybrane takie rozwiązania i technologie, by jak najmniej szkodzić środowisku. Inwestor chce wykorzystać podziemne części wyburzanego, stojącego dotychczas na działce budynku City Center na parking przyszłego drapacza chmur. Trwa dyskusja, jak dużo ma być szkła na elewacji wieży z apartamentami, by uciekało przez nią jak najmniej ciepła. – Będziemy też odzyskiwać ciepło z powietrza wentylacyjnego. Użyjemy zdrowych i trwałych materiałów budowlanych, także tych z odzysku – zapowiedział Bogdan Goławski, szef ds. zrównoważonego rozwoju w Orco.

Firma chce wykorzystać przy budowie w jak największym stopniu stal z odzysku (w konstrukcji) oraz aluminium (do elementów ściany kurtynowej na fasadzie). Także inne materiały mają pochodzić z recyklingu – izolacja, produkty drewniane czy papierowe.

W swoich nowych projektach Orco zamierza wykorzystywać wody deszczowe do nawadniania ogrodów, mycia garaży czy spłukiwania toalet.
źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj