18 grudnia Electrabel i Honda Belgium Factory podpisały kontrakt na instalację około 6500 m kw. ogniw fotowoltaicznych w zakładach Honda w Aalst w Belgii.

Wartość projektu to blisko 4 miliony EUR. Instalacja pokryje 13000 m2 dachu zakładów i będzie miała łączną moc 0,88 MW. Będzie to największy projekt energetyki solarnej w przemyśle belgijskim. Montaż ogniw rozpocznie się w styczniu 2008 roku, co pozwoli na oddanie instalacji do użytku już w marcu przyszłego roku.

Kontrakt z Hondą to pierwszy krok Electrabel w kierunku rozwoju energetyki solarnej w przemyśle. W przyszłym roku, Electrabel zainstaluje ogniwa fotowoltaiczne o łącznej mocy 11 MW u 15 klientów przemysłowych w belgijskiej Flandrii.

Belgijski oddział Honda inwestuje w nowe europejskie centrum dystrybucji części nadwozi samochodowych w Aalst. Firma kieruje się ideą "zielonego" magazynu, tak aby zredukować jego wpływ na środowisko. Jednym z elementów projektu jest taki dobór mocy ogniw fotowoltaicznych, aby pokryły roczne zapotrzebowanie centrum dystrybucyjnego na energię elektryczną.

źródło: electrabel.com / cire.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj