Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Zielony Oskar dla Polski

Zielony Oskar dla Polski
22.05.2015, o godz. 5:46
czas czytania: około 2 minut
0

Nagrody EMAS Awards 2015, nazywane środowiskowymi Oskarami, zostały wręczone w środę w Barcelonie. Tematem wiodącym tegorocznej edycji konkursu były skuteczne innowacje ekologiczne wspierające poprawę działalności środowiskowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

System ekozarządzania i audytu (Eco Management and Audit Scheme) to nowoczesne narzędzie zarządzania, nastawione na osiąganie efektów w zakresie ochrony środowiska oraz oszczędności energii i zasobów. Rejestracja w EMAS jest prestiżowym wyróżnieniem potwierdzającym, że organizacja prowadzi swoją działalność w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju. O rejestrację firmy i instytucje mogą ubiegać się niezależnie od ich wielkości, branży czy specyfiki działalności. Za prowadzenie rejestru EMAS w Polsce odpowiada Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Organizując tegoroczną edycję EMAS Awards, Komisja Europejska zdecydowała uhonorować osiągnięcia organizacji, które wyróżniają się na polu ekoinnowacji. Wśród 22 podmiotów nominowanych w 6 kategoriach znalazły się 3 polskie organizacje:

  • CEMEX Polska Sp. z o.o. – oddział Chełm w kategorii “Duże organizacje sektora prywatnego”,
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. w kategorii “Małe organizacje sektora publicznego”,
  • Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. z Tych w kategorii “Duże organizacje sektora publicznego”.

Główną nagrodę w swojej kategorii zdobyło Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. Organizacja jest krajowym i europejski liderem w sektorze gospodarki wodno-ściekowej pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Średnia miesięczna produkcja odnawialnej energia z biogazu przekracza 150% w stosunku do zużycia energii w oczyszczalni ścieków. Przyznając tę nagrodę, Komisja Europejska podkreślała spektakularne wyniki firmy w zakresie ciągłego doskonalenia systemu ekozarządzania i audytu (EMAS) m.in. poprzez optymalizację procesów i wdrażane rozwiązania technologiczne. Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. zostało również docenione za świadomości ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Gala wręczenia EMAS Awards 2015 odbyła się podczas pierwszego dnia trwającego w Barcelonie 18. Forum Ekoinnowacji organizowanego przez Komisję Europejską. Uczestniczył w niej Michał Kiełsznia, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który osobiście pogratulował zwycięzcom z Polski.

Więcej o tegorocznej edycji konkursu EMAS Awards na www.emas.eu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024