Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze do udziału w konkursie “Zielony Poznań”.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  • zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
  • balkony, loggie, tarasy i okna
  • ogrody przydomowe
  • działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  • pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe od sponsorów.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą od 30 kwietnia do 20 czerwca.

To już 15 edycja konkursu "Zielony Poznań" organizowanego przez Urząd Miasta. Do udziału w nim z roku na rok zgłasza się coraz więcej właścicieli zielonych obiektów. Poznaniacy chcą, aby miasto naprawdę było zielone – i w miejscu zamieszkania, i w miejscu pracy. W dotychczasowych czternastu edycjach konkursu wzięło udział 25 056 uczestników. Dokonując oceny obiektów komisje biorą pod uwagę zarówno wrażenie ogólne, jak i układ kompozycyjny uwzględniając trafność doboru gatunków i odmian. Ocena staje się trudniejsza, przybywa obiektów i wzrasta konkurencja. Wybór laureatów z tak licznej grupy sprawia komisjom spore trudności, a i pomysłowość gospodarzy zielonych obiektów budzi coraz większy podziw.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj