Po raz dziewiąty Urząd Miasta Tarnowa organizuje konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów 2008”.

Celem konkursu jest pobudzenie aktywności i inicjatyw mieszkańców do dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie. Konkurs wyłoni obiekty wyróżniające się estetyką i kompozycją roślin, w czterech odrębnych kategoriach: balkon, ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji itp.

Dla pierwszych 30 zgłaszających organizatorzy przygotowali niespodziankę – poradnik „Małe ogrody – zakładanie pięknego ogrodu na małej powierzchni”. Jest to efektowne, barwne wydawnictwo, pełne porad zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych „ogrodników”.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 czerwca 2008 r. Komisja konkursowa do końca sierpnia dokona przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Uroczyste zakończenie konkursu planowane jest w październiku. Wszystkim uczestnikom wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz sponsorów.

źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj