Mieszkaniec Bydgoszczy został zatrzymany przez policjantów krótko po tym, jak ukradł pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Kryminalni ustalają, czy mężczyzna ma na swoim koncie inne przestępstwa.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z bydgoskiego Fordonu zatrzymali 38-latka. Około 22:30 podczas patrolu na ulicy Bora Komorowskiego funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pchającego taczkę. Postanowili to sprawdzić. Jak się okazało w taczce znajdowała się pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Kilkanaście metrów dalej leżały kolejne trzy pokrywy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pokrywy studzienek zostały skradzione z ulic Andersa, Tuchołkowej i Okulickiego.

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze ustalają właściciela oraz wartość skradzionych przedmiotów. Podejrzanemu najprawdopodobniej zostaną przedstawione zarzuty przestępstwa. Za kradzież mienia o wartości powyżej 250 złotych grozi kara do 5 lat więzienia. Kryminalni ustalają, czy zatrzymany ma na swoim koncie inne przestępstwa.

źródło: KWP w Bydgoszczy


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj