Michał Turkiewicz był aktywnym członkiem Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast i Krajowej Izby Gospodarki Odpadami. Pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Lubaniu od 2006. Od paru miesięcy zmagał się z chorobą.

 

Michał Turkiewicz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego miejskiej rady narodowej w Lubaniu w latach 1988 do 1990. Od 1990 do 1998 pracował jako nauczyciel, następnie od 1998 do 2001 piastował stanowisko wiceburmistrza Lubania. Sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji z okręgu legnickiego, wybranego z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pracował w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Gospodarki. Był też prezydentem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Nysa”. W roku 2011 został laureatem konkursu o tytuł Dyrektora Roku Zakładów Oczyszczania Miast za rok 2010.
Kierowany przez niego lubański ZGIUK zasłużył na miano regionalnego lidera pośród przedsiębiorstw komunalnych gospodarki odpadami w woj. dolnośląskim. Stworzył w Lubaniu jeden z najlepszych w Polsce systemów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, obejmujący wszystkie rodzaje segregowanych odpadów komunalnych, zmodernizował – a w zasadzie zbudował od nowa – instalację przetwarzania odpadów komunalnych dla gmin regionu lubańskiego.

Michał Turkiewicz od paru miesięcy zmagał się z chorobą i przebywał na zwolnieniu lekarskim. Informację o jego śmierci potwierdzili lubańscy samorządowcy, choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat.

Czytaj więcej

Skomentuj