Zakończyła się budowa pierwszego etapu terenów sportowo rekreacyjnych nad Narwią w Łomży.

W ciągu prawie półtora roku powstał port rzeczny z przystanią pasażerską dla dwóch dużych jednostek o długości 24 metrów każda, marina o wymiarach 40×30 metrów przystosowana do obsługi 20 małych jednostek, hangar na łodzie oraz bulwar rzeczny z dwoma ciągami komunikacyjnymi (ścieżką pieszą i rowerową) o długości pół kilometra. Ponadto powstało pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna.

W ramach inwestycji wybudowano również drogi dojazdowe do bulwaru i portu oraz parkingi. Wykonana została także kanalizacja sanitarna z przepompownią ścieków, kanalizacja deszczowa z separatorem substancji ropopochodnych, oświetlenie terenu oraz składający się z 24 kamer monitoring. Port wyposażony został m.in. w kajaki turystyczne, łodzie wioślarskie, łódź motorową, wiosła, koła ratunkowe czy kapoki. Na bulwarach zamontowano m.in. ławki, dwa źródełka wody pitnej oraz stoły do gry w szachy, pingponga i piłkarzyki. Na wiosnę zostaną zamontowane dwie lornety punktów widokowych. Obecnie trwają odbiory inwestycji, zrealizowanej przez firmę Warbud S.A. z Warszawy. Oficjalne otwarcie bulwarów planowane jest 1 maja 2013 roku.
 
Dokumentację budowy bulwarów za kwotę 638 tys. zł opracowali na przełomie 2009 i 2010 r. projektanci z Katedry Geoinżynierii Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Koszt budowy pierwszego etapu nadnarwiańskich bulwarów wyniósł 15,6 mln zł, w tym 11,4 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

źródło: lomza.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj