Na początku lipca grupa PGE zachwyciła swoją nietypową akcją reklamową, w ramach której na zaporze w Solinie powstał ogromny mural przedstawiający charakterystyczne dla Bieszczadów zwierzęta i rośliny. Teraz można obejrzeć jak powstawało to dzieło.

Na przełomie czerwca i lipca PGE Polska Grupa Energetyczna zorganizowała wyjątkowe wydarzenie polegające na czyszczeniu zapory na Jeziorze Solińskim w taki sposób, aby uzyskać efekt malowania na ścianie. Prace trwały przez kilka dni, a udział wzięło w nich łącznie kilkanaście osób. Całość można było od początku do końca obserwować na żywo dzięki transmisji w serwisie YouTube.

Teraz możemy jeszcze raz zapoznać się ze szczegółami akcji dzięki nowemu, specjalnie przygotowanemu materiałowi z powstawania gigantycznego ekomuralu.

Symbioza sztuki, edukacji i rozrywki

Ekomural znakomicie wpisuje się w klimat regionu, przy okazji pokazując także zaangażowanie PGE w ochronę środowiska. Obraz o szerokości niemal 100 m przedstawia charakterystyczne dla Bieszczadów okazy fauny i flory, a co za tym idzie – pełni rolę edukacyjną. Projekt PGE Polskiej Grupy Energetycznej stał się nową atrakcją turystyczną Soliny, którą będzie można oglądać jeszcze przez co najmniej rok.

Za przygotowanie koncepcji i projektu obrazu na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce, odpowiedzialna jest agencja Scholz & Friends oraz Przemek „Trust” Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i najważniejszych twórców komiksowych. Artystycznej pracy na wysokości podjęła się ekipa Good Looking Studio. Obsługą w zakresie mediów społecznościowych zajmuje się agencja FaceADDICTED.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj