1 / 23

Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów przy ul. Giedroycia w Krakowie jest już na ukończeniu. Zobacz, jak ZTPO w Krakowie wygląda od środka!

Zakład powstający w ramach projektu „Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie” to obecnie kluczowe przedsięwzięcie Krakowa, które przyczyni się do zmiany sposobu gospodarowania odpadami, przybliżając nas do nowoczesnych wzorców stosowanych w innych miastach w Polsce. Spalarnia powstaje jako ostatnie ogniwo krakowskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Do nowoczesnej instalacji o wydajności 220 tys. ton odpadów na rok trafią zmieszane odpady komunalne, z których mieszkańcy wyodrębnią wcześniej użyteczne surowce wtórne. W wyniku utylizacji odpadów zostanie wyprodukowana energia cieplna w ilości odpowiadającej 10% zapotrzebowania miasta i energia elektryczna w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu miejskich tramwajów.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi niemal 700 mln zł, z czego ponad połowa stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem jest Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, zaś generalnym wykonawcą – południowokoreańska firma POSCO Engineering & Construction Co.

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj