W Ostrowcu Świetokrzyskim na trwających od kilku tygodni zebraniach sprawozdawczo-wyborczych Rad Osiedlowych jednym z częściej poruszanych problemów jest sprawa nieuprzątniętych zwierzęcych odchodów. To skłania ostrowiecką Straż Miejską do podejmowania bardziej radykalnych działań.

 – Od dwóch lat przeprowadzamy akcję informacyjną skierowaną przede wszystkim do właścicieli psów. Uświadamiamy ich, że są zobowiązani do sprzątania po swoich pupilach. Rozdaliśmy około tysiąca ulotek, tzw. „żółtych kartek” zawierających wyciąg z Kodeksu Wykroczeń i uchwały Rady Miasta z 2006 r. W ubiegłym roku w związku z licznymi skargami mieszkańców przystąpiliśmy do karania właścicieli czworonogów mandatami w wysokości od 50 do 500 złotych – poinformował komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski.

 Z lektury wspomnianej „żółtej kartki” można dowiedzieć się m.in., że „właściciele zwierząt domowych zobowiązani są do natychmiastowego uprzątania odchodów pozostawionych przez nie na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku. W tym celu właściciel zwierzęcia powinien posiadać niezbędne akcesoria służące do usuwania zanieczyszczeń. Uprzątnięte odchody zwierzęce zapakowane w szczelne opakowania należy wrzucać do koszy ulicznych”.

– Mogą to być zwykłe foliowe lub papierowe torebki ze sklepu. Po zapakowaniu w nie zwierzęcych nieczystości wyrzucamy je do pierwszego napotkanego kosza na śmieci – wyjaśnia Kaniewski.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj