Urząd Miasta Krakowa ogłasza konkurs na plakat promujący transport przyjazny środowisku. Termin nadsyłania prac mija 6 czerwca. Konkurs jest elementem unijnego projektu Caravel/Civitas II.

Zatłoczone ulice, utrudnienia komunikacyjne to codzienność miast w Polsce. W dużej mierze przyczyniają się do tego nawyki mieszkańców. Zamiast podróżować komunikacją zbiorową czy rowerem, chętnie wybieramy samochód, nawet po to, by pokonać bardzo krótki dystans. Można to zmienić, zachęcając mieszkańców do przemieszczania się po mieście autobusem, tramwajem, rowerem, a na małych odległościach – po prostu pieszo.

Zmiana przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców jest głównym założeniem konkursu na plakat promujący transport przyjazny środowisku. – Projekty mogą nadsyłać artyści indywidualni, grupy artystyczne, studia graficzne, agencje reklamowe, uczniowie i studenci szkół artystycznych – mówi Dariusz Niewitała z magistrackiego Biura Infrastruktury Miasta, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

Przyjmowane będą prace oryginalne, dotąd niepublikowane, w formacie B1 w wersji elektronicznej wraz z wydrukiem w formacie A4 naklejonym na tekturę. Do projektu należy dołączyć wersję elektroniczną na płycie CD (PDF, TIFF lub EPS). Każdy z uczestników może zgłosić dowolną liczbę prac.

Na najlepszych czekają cenne nagrody i wyróżnienia. – Główna nagroda to rower miejski o wartości ok. 1000 złotych a także bilet sieciowy na okaziciela na okres 6 miesięcy. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają bilety sieciowe oraz gadżety – koszulki, przenośne pamięci, torby sportowe, zegarki. Zwycięski plakat zostanie także wykorzystany w kampanii promującej zrównoważoną mobilność – wymienia Dariusz Niewitała.

Termin składania projektów mija 6 czerwca br. Prace należy przesyłać na adres: Biuro Infrastruktury Miasta, Urząd Miasta Krakowa, os. Zgody 2, 31-949 Kraków, z dopiskiem: ”KONKURS NA PLAKAT – CARAVEL”. Przesyłka powinna zawierać dane kontaktowe uczestnika konkursu (Imię, Nazwisko, adres, telefon, e-mail). O dopuszczeniu do konkursu decyduje data stempla pocztowego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zaakceptować regulamin konkursowy dostępny na stronie www.caravel-krakow.pl

Konkurs na plakat promujący transport przyjazny środowisku organizowany jest w ramach Projektu Caravel/Civitas, współfinansowanego przez Komisję Europejską.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj