Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest nowoczesny tablet! Wystarczy zrobić zdjęcie pojemników do selektywnej zbiórki i przesłać je na nasz e-mail.

Uwaga! Przedłużamy termin nadsyłania zdjęć do 13 września! Głosowanie, o którym mowa w regulaminie odbędzie się w terminie 15-28 września.


Sfotografuj pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, wyślij nam na info@portalkomunalny.pl i powalcz o główną nagrodę!

Ruszamy z konkursem „Kolory recyklingu” organizowanym wspólnie przez kwartalnik „Recykling” i Portal Komunalny. Pokaż nam, jak selektywna zbiórka wygląda z Twojej perspektywy, robiąc ciekawe zdjęcie kolorowych pojemników.

Aby wziąć udział w zabawie, należy do 13 września przesłać do nas zdjęcie pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Następnie na naszej stronie uruchomimy głosowanie, które wyselekcjonuje 10 najlepszych fotografii. Spośród nich jury wybierze jedno najlepsze zdjęcie, a jego autor nagrodzony zostanie tabletem.

Nagroda w konkursie zostanie wręczona podczas tegorocznego Forum Recyklingu (17-18 października) odbywającego się przy targach Pol-Eco-System w Poznaniu.

Śmieci to surowce, które poprzez recykling mogą zamienić się w nowe rzeczy. Makulatura trafia do papierni, by być wykorzystana przy produkcji papieru i kartonu, butelki plastikowe przetwarzane są na włókna używane w przemyśle tekstylnym. Stłuczka szklana przetapiana jest w hutach na nowe produkty, podobnie jak aluminium. A z liści, trawy, choinek czy bioodpadów kuchennych może powstać kompost, czy biogaz. Surowcom tym przypisane są o odpowiedniej kolorystyce pojemniki:

  • niebieski pojemnik/worek – papier;
  • zielony pojemnik/worek – szkło (z możliwością rozdzielenia na szkło bezbarwne – biały i szkło kolorowe – zielony);
  • żółty pojemnik/worek – tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe;
  • brązowy pojemnik/worek – odpady ulegające biodegradacji (kuchenne bez resztek mięsnych);
  • pojemnik/worek na odpady resztkowe, których nie wrzucamy do poprzednich.

Fundator nagrody:

Czytaj więcej

Skomentuj