W czerwcu nakładem poznańskiego wydawnictwa Abrys ukazała się ostatnia książka prof. Stefana Kozłowskiego, “Zrównoważony rozwój – program na jutro”.

Książka wydana jest pod patronatem honorowym ministra środowiska, prof. Macieja Nowickiego. Wydawnictwo jest dostępne w limitowanym nakładzie i zostało bezpłatnie dołączone w prezencie do czerwcowego wydania "Przeglądu Komunalnego" z okazji 200. wydania miesięcznika.

Książka "Zrównoważony rozwój – program na jutro" jest ostatnią zwartą publikacją prof. Stefana Kozłowskiego, nad którą pracował od kwietnia do lipca 2007 r., a więc tuż przed śmiercią we wrześniu 2007 r. Porusza aktualne problemy zrównoważonego rozwoju Polski we wszystkich aspektach, jednak z położeniem nacisku na sferę ekologiczną. Tło dla rozważań i planów stanowią polskie zobowiązania zapisane w Traktacie Akcesyjnym.

– Prof. Kozłowski był osobą wielkiego formatu, postacią wszechstronną. W kręgu jego zainteresowań była geologia, ekologia, ochrona środowiska, w których to dziedzinach za swoją działalność otrzymał wiele prestiżowych nagród. Był oddanym swojej pracy naukowcem, publicystą, politykiem, społecznikiem i wychowawcą młodzieży – mówi o autorze minister środowiska prof. Maciej Nowicki.

Informacje i zamówienia: www.abrys.pl, prenumerata@abrys.pl, tel. (061) 655 81 82


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj