W kwietniu przyszłego roku odbędzie się w Łodzi „Międzynarodowa konferencja zrównoważonego rozwoju miast”. List intencyjny w sprawie organizacji spotkania sygnowali wczoraj przedstawiciele samorządu, Politechniki Łódzkiej oraz Regionalnego Centrum Ekologicznego na Europę Środkową i Wschodnią.

– W przyszłym roku będzie to największa międzynarodowa konferencja w naszym mieście. Do Łodzi przyjedzie wielu specjalistów z dziedziny ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju miast. Spodziewamy się około 500 gości z całej Europy – powiedział wiceprezydent Marek Michalik po podpisaniu dokumentu.

Konferencja (16-18 kwietnia 2009 r.) będzie dotyczyć problematyki zrównoważonego rozwoju na szczeblu lokalnym i regionalnym. Uczestnicy zaprezentują m.in. różnorodne narzędzia i metody zarządzania, przedstawią również nowe tendencje w optymalnym wykorzystaniu funduszy strukturalnych.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz lokalnych z krajów Unii Europejskiej, członkowie regionalnych i krajowych stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych i biznesowych, będą też przedstawiciele Komisji Europejskiej.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj