W Świerkach w gminie Nowy Staw na wysypisku śmieci może powstać stok narciarski – informuje “Dziennik Bałtycki”. Pomysł zaczyna przybierać bardziej realne kształty, bo w budżecie miasta i gminy na 2011 rok radni zarezerwowali 50 tys. zł na koncepcję budowy stoku.

Jak mówi cytowany przez "Dziennik Bałtycki" Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu, stworzenie góry na Żuławach byłoby ewenementem i frajdą dla dzieci i młodzieży. Podkreśla też, że gmina nie poniosłaby wielkich nakładów. Wysypisko w Świerkach i tak musi być zrekultywowane do końca 2013 r. w ramach dużego unijnego projektu realizowanego przez Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. – Chodzi o to, żeby przy okazji usypać górę, która otrzyma kształt stoku do jazdy. Ale właśnie to koncepcja, której wykonanie chcemy zlecić, ma dać odpowiedź, czy w ogóle można coś takiego zrobić, ile ziemi potrzeba, czy też pod jakim kątem nachylenia góra musiałaby być usypana – mówi burmistrz.

Zdaniem Mariana Cegielskiego, prezesa ZUOS, pomysł ze stokiem jest rewelacyjny i wart realizacji. i zapowiada, że infrastrukturę: odwodnienie terenu, oświetlenie i ogrodzenie wykonane zostałoby za darmo, w ramach inwestycji związanej z rekultywacją.

źródło: Dziennik Bałtycki

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj