Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

ZUO w Krośnie przejdzie modernizację i rozbudowę

ZUO w Krośnie przejdzie modernizację i rozbudowę
jwo
19.04.2018, o godz. 9:24
czas czytania: około 1 minuty
0

Sutco Polska zmodernizuje i rozbuduje Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Modernizacji i rozbudowie zostanie poddana część mechaniczna instalacji MBP. Dzięki niej ma się zwiększyć efektywność odzysku materiałowego z odpadów komunalnych.

– Dzięki tej modernizacji nasz zakład znów stanie się jednym z najnowocześniejszych tego typu zakładów w kraju w pełni ukierunkowanym na maksymalizowanie odzysku i segregacji odpadów. Wyeliminowane zostaną także jakiekolwiek jego uciążliwości dla otoczenia, gdyż całość powietrza z hali będzie ujmowana i oczyszczana w biofiltrach – powiedział Janusz Fic, prezes MPGK Krosno.

Celem modernizacji jest automatyzacja procesów odzysku wybranych frakcji materiałowych przeznaczonych do recyklingu, zwiększenie efektywności procesu sortowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz zbieranych selektywnie a także zwiększenie ilości wydzielanych frakcji materiałowych. Po modernizacji zakładu pracownicy będą jedynie kontrolować automatyczny system segregowania odpadów oraz będą „doczyszczać” odpady w kabinach sortowniczych.

Zadanie obejmuje m.in.: dostawę nowego wyposażenia, tj.: separatory optyczne i balistyczne do sortowania tworzyw sztucznych, papieru i metali; rozrywarkę worków; kabinę wstępnego sortowania; sito bębnowe; kabinę sortowniczą; prasę belującą; taśmowe przenośniki specjalistyczne do połączenia technologicznego w jedną całość funkcjonalną.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024