1 / 18

W środę nastąpiło uroczyste otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Lulkowie koło Gniezna.

W ramach realizacji projektu “System unieszkodliwiania odpadów komunalnych dla gmin objętych Porozumieniem wraz z budową Zakładu Zagospodarowani Odpadów w Lulkowie” powstał Zakład Zagospodarowani Odpadów w systemie mechanicznego-biologicznego przetwarzania odpadów oraz stacja przeładunkowa odpadów w miejscowości Bardo w gminie Września.

Wybudowany zakład umożliwi odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, budowlanych, zielonych oraz wielkogabarytowych z obszaru 13 gmin zamieszkanych przez 212 tys. mieszkańców. Będzie on w stanie przetwarzać 56 tys. ton rocznie zmieszanych odpadów komunalnych, z czego 8,5 tys. ton komponentów do produkcji paliwa z odpadów (preRDF). Biodegradacji poddanych może zostać 28 tys. ton odpadów rocznie.

Wartość inwestycji zrealizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” wyniosła ponad 81,5 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Control Process S.A.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. impreza jak każda, Panie redaktorze więcej zdjęć technologii prosimy. I zestawmy to z takim Wągrowcem o którym wcześniej była dyskusja…Norwegowie spod Oslo ze swojej podobnej acz lepiej wyposażonej sortowni pieją z zachwytu. W Lulkowie mimo że troszkę mniej nie mają się czego wstydzić

Skomentuj