Zwierzęce okna życia w Krakowie

Zwierzęce okna życia w Krakowie
ko
06.09.2019, o godz. 14:19
czas czytania: około 2 minut
0

W Krakowie uruchomiono kolejne dwa punkty, w których można pozostawić niechcianego psa lub kota. Zwierzę otrzyma tam pomoc do czasu odebrania przez schronisko. Pierwsze "okienko życia" dla zwierząt powstało w mieście 10 lat temu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Inicjatywa skierowana jest do właścicieli zwierząt, którzy z różnych powodów nie mogą zapewnić im należytej opieki lub nie chcą się nimi dalej zajmować.

Nie są one przeznaczone dla znalezionych rannych lub chorych psów i kotów, które powinny trafić bezpośrednio do schroniska. „Okienka życia” przeznaczone są tylko dla psów i kotów, stąd prośba do mieszkańców, aby nie przynosić do nich innych zwierząt domowych, tj. chomików, świnek morskich, myszy, papużek itp. – podkreśla miasto na oficjalnej stronie.

Nowo otwarte „okienka życia” powstały przy: klinice weterynaryjnej Arka, ul. Chłopska 2a, gdzie przyjęcia zwierząt trwają przez całą dobę oraz przy hotelu dla psów Szarikton, ul. Łużycka 111a – tam przyjęcia zwierząt odbywają się w godzinach pracy hotelu.

“Każdy kto z jakichś powodów postanowi oddać psa lub kota, może przyprowadzić go do „okienka życia” całkowicie anonimowo, zadzwonić na telefon lub domofon, a następnie oddać zwierzę pracownikowi. Oddający zwierzę zostanie poproszony o dobrowolne wypełnienie anonimowego formularza wraz z krótką informacją o zwierzęciu, które ułatwią dalszą opiekę oraz adopcję. Zwierzę następnie przekazane będzie Krakowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej” – informuje miasto.

Nowo otwarte okienka nie są pierwszą taką inicjatywą w Krakowie. Od 10 lat taki punkt funkcjonuje już w siedzibie Krakowskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt przy ul. Floriańskiej.

“Przypominamy, że Ustawa o ochronie zwierząt jasno mówi, że zwierzę to nie rzecz – żyje i odczuwa cierpienie, dlatego człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Także wtedy, gdy z jakichś powodów nie może lub nie chce zatrzymać pupila” – podkreślono w komunikacie miasta Krakowa.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024