Wczoraj rano na terenie sortowni odpadów w Morlinach koło Ostródy znaleziono ciało 41-letniej kobiety. Policja zatrzymała już 26-letniego mężczyznę, który przyznał się do popełnienia morderstwa.

Wczoraj kilka minut po godzinie 7 rano na terenie sortowni odpadów w gminie Ostróda znaleziono ciało kobiety. Na miejsce przybyli prokurator, policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, biegli z zakresu medycyny sądowej oraz biolog. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ślady oraz ustalili świadków. Ustalili także tożsamość kobiety. Jak się okazało, była nią 41-letnia mieszkanka Ostródy, poszukiwana przez policjantów jako zaginiona. Ciało kobiety na polecenie prokuratora zostało zabezpieczone w prosektorium. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną śmierci pokrzywdzonej.

Ostródzcy policjanci, dwie godziny po odnalezieniu w sortowni śmieci ciała 41-letniej przedstawicielki firmy świadczącej usługi finansowe, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. To klient, który wziął pożyczkę. Z ustaleń śledczych wynika, że 26-letni Robert R. w miniony poniedziałek zaatakował kobietę, która przyszła odebrać ratę. Potem starał się zatrzeć ślady przestępstwa, w tym celu pomalował nawet mieszkanie. Podejrzany usłyszał zarzut. Za zabójstwo grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj