W nocy ze środy na czwartek wybuchł pożar składowiska odpadów surowcowych w Legnicy należącego do firmy Eko Solar, na którym gromadzone są m.in. odpady tworzyw sztucznych.

Na terenie składowiska płonie pryzma o rozmiarach 100 na 200 metrów. Płomienie i słup dymu widać z odległości kilku kilometrów.

Pożar nie zagraża żadnym budynkom, nie ma też osób poszkodowanych. Na chwilę obecną nie ustalono jego przyczyny.

Z żywiołem walczy osiemnaście zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza może potrwać nawet do wieczora.

– Nasze działania są utrudnione ze względu na ciężki dostęp do źródeł ognia – wyjaśnił st. kpt. Marcin Swenderski z legnickiej straży pożarnej. Na terenie składowiska znajdują się wymieszane ze sobą tworzywa sztuczne, gruz i ziemia, dlatego gaszenie może odbywać się dopiero po przebraniu materiału przy pomocy koparko-ładowarek – doprecyzował Swenderski.

Envicon poniżej wpisu
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. zapewne w decyzji środowiskowej, decyzji pozwolenia zintegrowanego jest zapisane jak wół że dopuszcza się „składowanie” do poziomu równego nie większego wyżynie Abisyńskiej

  2. Jakie składowisko? To jest zbieranie i magazynowanie odpadów. Wszystko wymieszane gruz, tworzywo, nawet bio. Podłoże bez utwardzenia, pryzmy pod niebo. Kto to kontroluje? Kto wydaje decyzje? Kolejna firma co wykorzystuje luki prawne.

Skomentuj